Rozhovory

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes přišly otázky od Jirky Rosteckého, kterého jste zpovídali minulý týden. Odpovědi jsou obsáhlejší a Jirka si na nich dal záležet.

Jak ses vlastně dostal k nápadu založit RostWorld.cz?
Někdy v letech 2007-2008 jsem dělal moderátora na oficiálním fóru hry Travian.cz. Tehdy byla v Česku velice oblíbená, hrály ji desítky tisíc lidí a já na ní zastával i funkci supportéra. Založil jsem tehdy jednu vcelku povedenou soutěž o nejlepší vánoční básničku. Hra mě velice chytla a hrál jsem ji denně. Odpoledne a večery s uživateli fóra mě začaly bavit, stejně jako řešení jejich problémů apod.
Ještě při působení na fóru jsem vybudoval svoje první webové stránky a z nich pak pod vidinou vlastního světa plného diskuzních příspěvků jsem vytvořil fórum. Zprvu to bylo prosté diskuzní fórum a postupně se vyvíjelo. Dnes je zaměřeno na všeobecnou diskuzi a poradnu. Takže prvotní nápad vznikl ze závislosti na hře, z níž se stala závislost na diskuzi…

Myslíš si, že jsi úspěšný?
Neumím na tuto otázku odpovědět. Rozhodně nejsem úspěšný tak, jak bych chtěl.

Jakou máš každodenní motivaci?
Mou motivací je vidina vybudování něčeho, na co mohu být pyšný. Mám rád, když dělám něco, co roste a mění se, o co se musím starat a co mohu rozvíjet. Jsem organizační typ a baví mě vymýšlet nové věci a řešit problémy s tím spjaté…

Živí tě internet?
Je mi 19 let, takže je pro mě moje podnikání jen vlastním přivýdělkem a živit se jím nemusím. Do budoucna bych ale chtěl a už dnes si na to k tomu buduji základy.

Jaký používáš Notebook?
Mám dva, Acer Aspire 7551G, na (kterém) pracuji nejvíce, a menší Acer Aspire S3.

Jaký máš rád hosting?
Nezkusil jsem jich mnoho. Forpsi.com mě příliš nezaujalo, i když to bylo před nějakými třemi lety a jejich služby se už určitě změnily. Fandil jsem xHostingu.cz, bohužel jsem s nimi měl problémy, jejich podpora nekomunikovala, a když už ano, trvalo to i několik týdnů. Zkusil jsem jich více a skončil u Wedosu, kde jsem se zatím dočkal velice přátelského a rychlého jednání a dobrých cen. Panu Šťastnému, vedoucímu úseku IT, jsem velice zavázán, když mi pomohl s problémem s doménami. Takže Wedos :)

Webtrh x Webdeal?
Na Webtrhu jsem začínal a dá se říci, že mě přivedl k podnikání a hodně mě změnil. Vydělal jsem na něm hodně peněz, získal cenné kontakty, hodně jsem se tam naučil. Proto jej s WebDealem z osobního hlediska nemohu srovnávat.

Na WebDealu znám dobře Otakara i Honzu, dva adminy, kteří pro mě dělali pár zakázek. Kdyby nebylo jich a pár dalších uživatelů, nejspíš bych tu nebyl ani zaregistrovaný. Ať už WebDealu fandím, jak chci, nedočkávám se zde žádných zajímavých věcí, neprodává se zde, není zde příliš odborníků v oboru a tak dále. Zato fórum je technicky skvěle zpracované a jak jsem řekl – mám zdejší komunitu rád, chodím sem kvůli lidem a rád zde diskutuji. Jinak bych tu nebyl, občas se snažím WebDeal i propagovat (všiml jsem si, že zrovna uživatel neteyescz, který položil tuto otázku, se registroval poté, co jsem dal odkaz na rozhovor na Twitter :)). WebDealu přeji mnoho úspěchů, ale myslím si, že má daleko větší konkurenci než já s Objevit a tou je vlastně jen jeden web….

Do budoucna cizina nebo CZ/SK?
Pokud tím myslíte, zdali chci v budoucnu podnikat v cizině, nebo zdali zůstanu tady, tak nevím. Cizina mě určitě láká, ale zatím jsem nepřišel na nic, s čím bych se mohl na zahraniční trh dostat a uspět. Je to otázka budoucnosti. Rád bych cestoval a poznával nové země. V tuto chvíli je pro mě však reálný pouze český a slovenský trh…

Na jaké místo na světě by ses chtěl podívat?
Mám dva sny, kam bych se chtěl podívat, Washington a Miami. Dříve jsem chtěl do New Yorku, což jsem si už splnil. Rád bych se ale podíval na Bílý dům a pak se vykoupal na Miami Beach :D

Jaké máš další koníčky kromě PC, Internet?
Moc toho nestíhám, ale mezi moje největší koníčky patří právě cestování, dále hudba a čtení knih. Dříve jsem hrál hokej, se kterým jsem přestal kvůli škole (nestíhal bych to), ale i tak jsem jeho velkým fanouškem.

Hraješ také nějaké PC hry? Jaké?
Hraji jen jednu, občas pustím NHL08. Novější jsem si ani nekupoval. Jinak na hry moc nedám, přijde mi to jako naprosto zbytečně strávený čas, který mi nic nedá…

Co máš v plánu v nejbližší době?
Teď se zaměřuji hlavně na školu. Chtěl bych se zbavit nervů a na vysokou školu se dostat bez přijímacích zkoušek. Hodně škol se zajímá o průměr, a tak ho chci mít co nejlepší. Teď v pololetí to bylo 1,7, chci to dokázat i na konci roku. Za rok mě čeká maturita, což je další velký plán, jenž musím zvládnout.
Co se podnikání týče, mám v plánu dál rozvíjet hlavně Objevit.cz a MladýPodnikatel.cz. Chtěl bych na Objevit vydávat stále více rychlovek a zkvalitnit články. Na MladémPodnikateli zase zvýšit počet článků za týden, nejlépe každý den jeden. A samozřejmě se snažit zkvalitňovat články a celkově celé weby…

Hodláš zakládat nějaké další projekty?
Momentálně se k založení nového projektu nechystám. Mám v plánu rozvíjet ty stávající a stále je vylepšovat. Je přede mnou ještě hodně práce.

Čo ťa viedlo k podnikaniu na internete? 
Tak to sám nevím. Prostě jsem začal dělat webové stránky a na nich jsem vydělal nějaké peníze. To nejspíš všechno odstartovalo. Podnikám, protože mě to baví, učím se novým věcem, setkávám se s novými lidmi a připravuji se na budoucí život…

Viem, že čítaš rôzne knižky o osobnom rozvoji, psychológii...Môžeš nám nejaké odporučiť? :)
Zase tolik jsem jich nepřečetl, spíše čtu různé blogy, ale těch je stále méně. Mohu zmínit třeba Životaměnič.cz, BadGuy.cz, kde najdeš seznam mnoha zajímavých článků a blogů.
Z knih se mi nejvíce líbila Bohatý táta chudý táta, která sice není přímo o osobním rozvoji, ale dala mi hodně. Pak knihy Ivo Tomana a přeložené knihy Lea Baubaty. Nejsem ani tak čtenář, jako spíš myslitel. Zastávám názor, že na řadu věcí v těch knihách může člověk přijít sám vlastním přemýšlením a zkoušením. Já celkově hodně často přemýšlím o chování, a to nejen o tom svém…

Aký je tvoj mesačný príjem z online projektov? (ak to nie je tajné)
Jednak se mi na takovou otázku nechce odpovídat, jednak to ani nejde. Například Objevit.cz žije z PR článků a prodeje reklamních bannerů. Jenomže ty bannery jsou předplaceny například na 3 měsíce, takže jednou za ty 3 měsíce vydělám peněz daleko více než po dobu zobrazení těch bannerů. Třeba teď začátkem ledna jsem vydělal relativně dost, jelikož většina reklam končila. Všechno spočívá v tom, co dokážu prodat, kolik inzerentů se mi ozve na email nebo kolik jich sám najdu. Dnes už se mi většinou ozývají sami, takže třeba za měsíc přijde deset poptávek na umístění článku. Jindy nepřijde nic a hledám sám. Nejvíce vydělávám o prázdninách, když nemusím řešit školu a mám na to čas.

Aké sú tvoje ciele ? 
To je velice široká otázka. Cíle v čem? V podnikání bych rád vybudoval minimálně dva magazíny, které budou fungovat samy bez mého zásahu. Dávám si ale malé cíle, které postupně plním. Momentálně chci dosáhnout návštěvnost 1000 UIP / den na Objevit.cz a na MladýPodnikatel.cz. Chci rozjet ITnávody.cz, zlepšit diskuzi na RostWorld.cz a tak dále.
Co se týče těch dlouhodobějších cílů, chtěl bych v budoucnu založit vlastní společnost a magazínů vlastnit více.

Hodláš spustiť ďalšie magazíny alebo sa budeš venovať primárne rozvoju Objevit.cz a Mladypodnikatel.cz ?
V budoucnu určitě ano. Momentálně ne. Chci se plně věnovat Objevit.cz. Chci, aby se z něj stal známý magazín, aby, když se řekne „Objevit.cz“, každý věděl, o co se jedná. Chci na něm rozjet zcela samostatnou redakci, již nebudu muset vůbec řídit. To samé chci udělat na MladémPodnikateli, ale to je ještě v delším horizontu. V budoucnu bych chtěl udělat magazín pro studenty a láká mě i magazín o vědě a podobně, ale zatím o jejich založení neuvažuji. Chci dělat málo, ale pořádně a stále se zlepšovat…

1: projekt Irozhovor a publikované rozhovory, jak se osvědčila publikace rozhovorů na Objevit s následnou publikací perexu na irozhovoru? Zůstane to v této rovině, kdy odborné rozhovory z oblasti IT vyjdou na Objevit, ale perex bude i na irozhovoru? Plánuješ takto vydávat na irozhovor i oborové rozhovory z Mladého podnikatele? ten rozhovor s Michalem Huttou jsem na Irozhovoru nenašel. 
S projektem iRozhovor.cz si trochu nevím rady. Přemýšlíme, jestli rozhovory vydávat na obou webech celé, nebo jen jejich část (perex), nebo to od sebe distancovat. V budoucnu mám s webem větší plány, momentálně se ale zaměřuji na ostatní weby. Vytvořit rozhovor je poměrně složitá práce, trvá to déle, potřebuješ si o tom daném člověku a jeho oboru něco zjistit, rozhovor přizpůsobit a opravit k publikaci... Takže cena takového rozhovoru je vysoká, proto je dělám takřka sám a zatím se nechystám zaměstnat na to redaktory, i když jednoho na Objevit možná ano…

2: Mladý podnikatel má už pěknou armádu pracovníků, jak se ti v kolektivu devíti (když budu počítat i tebe) lidí pracuje? Máš představu o tom, jestli by někdo z nynějšího týmu, mohl v budoucnu vést Mladého podnikatele jako šéfredaktor samostatně? nebo si tu pozici dohledu podržíš vždy?
MladýPodnikatel je pro mě něco jako nové Objevit. Když vznikalo Objevit, pomalu se nabalovali noví redaktoři. Nejdříve pro mě publikovali zdarma kamarádi, později jsem redaktory začal zaměstnávat z toho se určil šéfredaktor. Na MladémPodnikateli publikují všichni kromě jednoho za peníze. Obsah článků není tak velký, aby byl potřeba šéfredaktor. Přesto ho chci zvolit.
Co se týče mého nadšení z práce v redakci, musíš brát v potaz i to, že ne všichni redaktoři už píší. Třeba na Objevit je soupiska obrovská, ale aktivních je ani ne deset. Jinak mám kolektivní práci rád, dávám redaktorům možnost se vyjádřit k problematice webu, k novinkám, navrhovat změny, konzultuji s nimi problémy a dozvídám se nové myšlenky. Jsme tým, a tak k tomu přistupuji týmově. Na druhou stranu chci co nejméně redaktorů, jelikož se mi pak lépe pracuje a je méně starostí…

3: Máš v plánu stát se plátcem DPH?
Zatím ne.

4: V kolika letech se u malého Jirky projevil podnikatelský duch? 
Přibližně tak ve třinácti letech, což jsem popisoval už výše…

5: Měl, nebo máš ve své rodinně oporu ve svém podnikání? Co máma Rostecká jak to bere, že její syn je v tomto věku poměrně úspěšný podnikatel a má solidně našlápnuto do budoucna?
Když srovnám podmínky, jaké mám doma, s podmínkami mých vrstevníků, jsem na tom neskutečně dobře a mám obrovské štěstí. Mamka mě podporuje, byla se mnou i zařídit živnostenské oprávnění, někdy ji o aktuálním dění informuji a ji to zajímá. Podporu rozhodně mám a jsem za ni velmi rád.

6: Jak daleko se chystáš jít v oblastí vzdělávání? BC, Mgr, Dr ? jaké máš v tomto směru ambice?
Myslím si, že mi v budoucnu titul nezaručí velký dům, hezké auto ani šťastný život, ale chtěl bych to dotáhnout co nejdál. Líbil by se mi Mgr…

Jsou Mladypodnikatel.cz a Objevit.cz ziskové projekty, nebo prozatím dotuješ jejich provoz?
Rozhodně jsou ziskové. Za poslední rok nebyl měsíc, v němž by nevydělaly. MladýPodnikatel.cz je sice ještě relativně mladý projekt, ale už dnes vydělává…

Kam se svým podnikáním chceš směřovat? Třeba tak, že ti nakonec vykrystalizuje jen jeden velkej magazín a o ten se budeš starat full-time?
Chtěl bych mít celé portfolio podobných magazínů, třeba magazín o počítačích, další o podnikání, autech, mobilech, hrách, vědě a tak dále. Na nich bych chtěl zaměstnávat jednotlivé redakce, vše mít zastřešené pod jednou společností a třeba i vydávat tištěné časopisy, případně videa a další. To je ale cíl daleké budoucnosti, něco takového zatím nemohu zvládnout a nevím, zdali to někdy vůbec zvládnu. Teď mám cíle jiné, chci mít skutečně alespoň jeden „velký“ magazín, který bude „slavný“, bude platit full-time redaktory a podobně. Použil jsem hodně abstraktních slov, ale jednoduše řečeno – chci mít přibližně to, co sám píšeš, velkej magazín…

Proč jsi přestal s blogováním?
Na svém blogu jsem se setkával s kritikou, která mě mnohdy velice mrzela a urážela. Rád jsem psal o tom, co mě baví, tedy o osobním rozvoji, a také o podnikání, respektive o tom, s čím novým jsem se seznámil, svoje postřehy a podobně. Jenže pak se objevila skupinka lidí, co psala, že „tak mladej fracek nemůže o životě vůbec nic vědět“ nebo, že „tohle není podnikání“ a tak apod…
Rozhodl jsem se tedy skončit. Dnes mohu říci, že to byl jeden z nejlepších kroků, co jsem kdy udělal. Najednou jsem měl více času a od té doby se mi povedla řada nových věcí, například jsem rozjel Objevit a další. Podobně skončila řada bloggerů, s některými jsem v kontaktu. Neměl jsem nervy na čtení těch komentářů, nedělalo mi to dobře, mrzelo mě to. Nebyl jsem dobrý blogger, proto jsem s tím skončil. Před několika dny jsem přemýšlel o rozjetí nového blogu, ale zavrhl jsem to. Člověk by neměl dělat to, co mu nejde, ale raději hledat činnost, v níž vyniká. Věřím, že kdybych blogoval anonymně, s takovou kritikou bych se nesetkal…

Jaký je tvůj nejoblíbenější projekt z těch současných?
Nemám nejoblíbenější. Podle mě to nejde. Mám různé priority, kterými se řídím. RostWorld.cz byl můj první projekt, má za sebou obrovskou historii. Díky němu jsem poznal mnoho skvělých lidí, mých dnešních přátel, ale i lidí, co mě mnoho naučili.

Setkal jsi se s lidmi, kteří ti "závidí" úspěch? Popřípadě co přesně ti "závidí".
S takovými lidmi se člověk v životě čas od času setká. Nebudu lhát, že jsem neměl menší problémy s některými vrstevníky.
Přátelé mi nic nezávidí, protože není co. Nejsem ten typ člověka, co by se něčím chlubil a snažil se dostat nad ostatní. Myslím si, že každý může dokázat cokoliv, je to jen o tom se k tomu odhodlat a začít. Pokud mi tohle závidí, je to nemilé.
Na internetu jsem se s pár závistivými lidmi setkal. Nevím, jestli závidí, ale když se mi vysmívá nebo mě uráží člověk, co by mi mohl dělat tátu, jen proto, že vydělávám a svůj čas nějak smysluplně využívám, tak k tomu nemám moc co říct a takové lidi většinou neřeším.

Jak ti v současné době jde škola?
V současné době velice dobře. Je za mnou nejlepší pololetí, jaké jsem kdy měl. Na průměr 1,7 jsem ve třetím ročníku velice pyšný, vzhledem k tomu, že se doma skoro neučím…

Kolik času věnuješ práci s magazíny?
Denně tak tři čtyři hodiny. Hodně času mi zabírá škola a cesta do ní. O víkendech se práci věnuji více, ale jelikož přes týden není tolik času, mám šéfredaktory a různé zástupce, aby řešili problémy, když zrovna nemohu. Je příjemné, když mám komu napsat.


Na závěr dodávám Twitter a Facebook na Jirku. Snad se vám rozhovor líbil.
www.objevit.cz | www.mladypodnikatel.cz | www.rostworld.cz | www.irozhovor.cz

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Opět poučný rozhovor. Díky za odpovědi.

Ještě dodatečně jsem se chtěl zeptat jak přicházíš na nové redaktory? Sepisuješ nějakou smlouvu, anebo jdete na dobré slovo?

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Dobrej rozhovor, dostal jsem odpovědi na všechny otázky, co mě zajímaly :) takže za mě určitě plus a přeji Jiřímu hodně štěstí do (nejen internetového) života
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Děkuji a jsem moc rád za to, že jsme mi dali prostor a mohl jsem na Vaše otázky odpovídat.

Drago píše:
Ještě dodatečně jsem se chtěl zeptat jak přicházíš na nové redaktory? Sepisuješ nějakou smlouvu, anebo jdete na dobré slovo?

Zatím to dělám jen na dobré slovo. Redaktoři v určitém termínu (dle počtu článků) vystavují faktury a ty proplácím (nejčastěji na konci měsíce). Mám zálohy, takže se nebojím, že mi s tím někdo ze dne na den sekne. Smlouva zatím není potřeba...

Jinak, každý se samozřejmě může na cokoliv ještě zeptat :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tedy, moc hezky jsem si početl. Velmi dobrý rozhovor, spousta pěkných otázek a velmi dobrých odpovědí z Jirkovi strany.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Krabath
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 07.03.2011
Ahoj, chtěl bych se připojit k ostaním a poděkovat za kvalitní odpovědi. Také děkuji za odpovědi na mé otázky a přeji ať ti vyjde vše co sis naplánoval.
Ahoj všem a slunce v duši.

neteyescz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 11.02.2012
Díky za odpověď :-)
Jo, Twitter sleduju, občas se tam najdou pěkný wěci...

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Já bych se ještě chtěl zeptat jak komunikuješ s redaktory? Klasicky s každým zvlášť a vše poté schvaluje šéfredaktor, nebo používáte nějakou platformu na úkoly sdílenou?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
LukasP píše:
Já bych se ještě chtěl zeptat jak komunikuješ s redaktory? Klasicky s každým zvlášť a vše poté schvaluje šéfredaktor, nebo používáte nějakou platformu na úkoly sdílenou?

Lukáši, komunikace probíhá zcela jednoduše a to přes Skype/ICQ, někdy si zavoláme. Používám k tomu i moje forum RostWorld.cz, kde ve skryté sekci vypisujeme nápady na články. Takže máme třeba sto témat, o nichž bychom mohli psát. Občas si sednu, něco sepíšu, případně je navrhnou další. Redaktoři si pak mohou z témat vybrat a já je postupně škrtám. Mohou ale přijít s vlastním nápadem, takže seznam není nutný. Je to tak padesát na padesát.

Redaktor napíše článek a následně o tom informuje mě, nebo šéfredaktora. Ten už má za úkol článek dodělat, provést korekturu a připravit vše na publikování. Redaktoři mě o článcích informují po telefonu, emailu (jsem mobilní, takže jim odpovídám hned), nebo na již zmíněných IM.

Znáš nějakou platformu, jak sám píšeš? Tento postup jsem si vymyslel sám, třeba se dá řešit jednodušeji a já se rád poučím :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Platforem je mnoho, ovšem nevím, jestli by zrovna takové byly vhodné pro objevit. Většinou jedou na takových platformách developer týmy, které programují rozsáhlé aplikace a potřebují spolu komunikovat. Možná by nebylo špatné si nechat napsat takový systém "na míru" přímo pro objevit.cz :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Máme vlastní RSS agregátory a menší rozhraní. Nevím, jestli má cenu investovat do něčeho, co zrovna není potřeba. Nevím, jestli by to mělo smysl. Jak to funguje takové platformy pro developer týmy?

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak vlastně jedná se o jakési komplexní pracovní prostředí ... abych ti to přiblížil (předpokládám, že PSPad znáš) tak si to představ jako takový PSPad, ke kterému je připojeno třeba 250 lidí najednou z různých konců světa a každý tam něco programuje - nějakou část nějakého skriptu, který dohromady bude dávat třeba funkci na Facebooku pro sdílení obrázků. V tomto prostředí spolu týmy navzájem komunikují, všichni programují a program z toho pak skládá release verze daných knihoven a souborů, zároveň drží backupy souborů a kódů atd. Prostě celé oddělení vývojářů sedí ve virtuální kanceláři.

Toto by ovšem pro Objevit.cz (a celkově tvou aktivitu) bylo zbytečné, proto bych si být tebou buď sám napsal a nebo nechal od někoho napsat takový "interní systémek" na míru, kde by byl třeba seznam témat na články - u každého tématu by bylo ukázáno kdo jej vložil, kdo si jej vzal (resp. komu bylo téma přiděleno), jaký je stav práce (jestli se článek píše, byl publikován etc.) ... něco takového by možná pro tebe bylo užitečné.

Ale jestli máš vlastní "systém" tak ani ten interní defakto nepotřebuješ :-)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Aha, zajímavé. Díky, zase jsem chytřejší.

Nad tím systémkem pouvažuji. Kdyby to fungovalo pro všechny weby a bylo to pro ně rozdělené, bylo by to možná docela dobré. Nevím, pouvažuji o tom, díky :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Samozřejmě já (jakožto programátor) nevidím problém, aby to pro všechny weby fungovalo :D Jinak určitě pouvažuj, možná by ti to zrychlilo a zefektivnilo práci na webech, protože ty máš vlastně publikačních webů více :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Jiří Rostecký píše:
Lukáši, komunikace probíhá zcela jednoduše a to přes Skype/ICQ, někdy si zavoláme. Používám k tomu i moje forum RostWorld.cz, kde ve skryté sekci vypisujeme nápady na články. Takže máme třeba sto témat, o nichž bychom mohli psát. Občas si sednu, něco sepíšu, případně je navrhnou další. Redaktoři si pak mohou z témat vybrat a já je postupně škrtám. Mohou ale přijít s vlastním nápadem, takže seznam není nutný. Je to tak padesát na padesát.

Redaktor napíše článek a následně o tom informuje mě, nebo šéfredaktora. Ten už má za úkol článek dodělat, provést korekturu a připravit vše na publikování. Redaktoři mě o článcích informují po telefonu, emailu (jsem mobilní, takže jim odpovídám hned), nebo na již zmíněných IM.

Znáš nějakou platformu, jak sám píšeš? Tento postup jsem si vymyslel sám, třeba se dá řešit jednodušeji a já se rád poučím :)


Já se ptám právě proto, že občas mám sám problémy s redaktory, který mi nepravidelně přispívají. Mám v tom trochu takový chaos, komunikace probíhá emailově, musím hlídat termíny apod. představoval bych si něco trochu lepšího a přehlednějšího. Líbí se mi ten nápad s diskusním fórem a určitě existuje nějaká podobná platforma pro redakce. Zatím jsem ale neměl čas se tomu věnovat, proto mě zajímalo jak to řešíš.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
LukasP píše:
Já se ptám právě proto, že občas mám sám problémy s redaktory, který mi nepravidelně přispívají. Mám v tom trochu takový chaos, komunikace probíhá emailově, musím hlídat termíny apod. představoval bych si něco trochu lepšího a přehlednějšího. Líbí se mi ten nápad s diskusním fórem a určitě existuje nějaká podobná platforma pro redakce. Zatím jsem ale neměl čas se tomu věnovat, proto mě zajímalo jak to řešíš.

Jestli chceš, napiš mi do PM Skype nebo ICQ a můžeme se spojit. Můžeme si vyměnit zkušenosti, poklábosti o tom, pomoci si navzájem. Určitě by to oběma něco přineslo. Klidně napiš a řeknu ti o naší práci více...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky za zajímavý rozhovor! Přidal jsem si Tě na Twitter, ať se dál daří! Sám taky dělám magazín a od svých 15 let, tak vím, jaké to je :).

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Fit píše:
Díky za zajímavý rozhovor! Přidal jsem si Tě na Twitter, ať se dál daří! Sám taky dělám magazín a od svých 15 let, tak vím, jaké to je :).

Vážně? A jak jsi dopadl? Jaké to bylo? Jak si to zvládal se školou? Nechceš se spojit nějak lépe, třena na Skypu a tak? Velmi rád bych se s tebou o tom pobavil.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ještě na škole jsem, v červnu bych snad měl dělat státnice. Klidně si mě přidej na skype, kontakt: "cihalfilip", můžeme se pobavit po chatu třeba. Tento týden toho mám zrovna hodně moc, ale až se tam uvidíme online, tak můžeme popovídat.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak jsme se s Fitem pobavili a vzešel z toho zajímavý rozhovor. Příběh Filipa mě zaujal, hlavně jeho myšlenky v propagaci a tak dále. Můžete se podívat sami:
http://mladypodnikatel.cz/filip-cihal-r ... acom-t1379

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se