Volná diskuze

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj chystám jednoduchý web na jednu malou niku. Chtěl bych tam sbírat emaily. Nepočítám že bych sbíral stovky emailů, takže uvažuji o nějaké jednoduché formě, jako poslat si z formuláře email do databáze a případně rozeslat pár emailů ručně. Nemáte tip na nějaký skriptík. Web nepoběží na RS.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
haha...bych uvítal taky :-D. nabídky i mně, díky

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kdyby si zvolil správný redakční systém, nemusel by si to řešit. Najít skript, který bys takto implementoval to nevím, možná si to dát jako poptávku a nechat si ho vytvořit, bude se třeba hodit i na další weby.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ano jednoduchou věc. Já si to v nouzi udělám. Před deseti lety jsem zkoušel něco v PHP. Ale kdyby někdo znal řešení, tak bych byl rád za vyladěnou věc.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
mmt hned to bude

-- 06.08.2012 18:23 --

Takže hrubý nástřel, který by měl fungovat.

--- Formulář ---
Kód: Vybrat vše
<form method="POST" action="zpracuj.php">
Nechte mi tu email <input type="text" name="majlovka">
<input type="submit" value="Jj necham">
</form>

------------------

--- Soubor zpracuj.php ----
Kód: Vybrat vše
<?php
// konfigurace
$db_servr = "localhost";   // název databázového servru
$db_login =  "root";        // login k databázy
$db_heslo = "vertrigo";      // heslo k databázy
$db_name = "testovaci";         // název databáze
$tb_name = "emaily";      // nazev tabulky

// pripojeni na DB
$link = mysql_connect ($db_servr, $db_login, $db_heslo) or die ("Nepovedlo se pripojit na server");
$db = mysql_select_db($db_name, $link) or die ("Nepovedlo se pripojit na databazi");

// zachyceni prichozych dat
if (isset($_POST['majlovka'])) {
  $email = $_POST['majlovka'];
}
else{
  // prazdne pole
  die("Nic neposlali"); // misto tohohle dat treba redirekt zpet z chybovou hlaskou
}

// testovani emailu na blbosti
echo $email."<br>";
if (eregi("^[_a-z0-9-]+(\.[_a-z0-9-]+)*@[a-z0-9-]+(\.[a-z0-9-]+)*(\.[a-z]{2,3})$", $email) == true){
  echo "ok";
}
else{
  // spatny email
  die ("vadny email"); // misto tohohle dat treba redirekt zpet z chybovou hlaskou
}

// ulozeni emailu
  $sql = "INSERT INTO `$tb_name` (`id` , `emaily`) VALUES ( NULL ,'$email');";
  $resultb = mysql_query($sql, $link) or print ("SQL dotaz s ulozenim se nepovedl, anebo uz email mame");

// nejakz skript co se ma provest dal, treba automaticky redirekt nekam
?>

--------------------------------

--- Databazova tabulka ---
Kód: Vybrat vše
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `emaily` (
  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `emaily` varchar(64) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`),
  UNIQUE KEY `emaily` (`emaily`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=1 ;


---------------------------------

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já bych potřeboval spíše email bota....co by prohledal web a sesbíral emaily...pak šel na další odkazy a tam udělal to samé. Nejsem moc náročný? :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Já bych potřeboval spíše email bota....co by prohledal web a sesbíral emaily...pak šel na další odkazy a tam udělal to samé. Nejsem moc náročný? :-D


Tvůj web nebo cizí web ? Máš někde ukázku ? Napsat parser je otázka pár minut.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Nakonec jsem dospěl k názoru, že využiji googledoc a jejich formulář. V tabulce si to budu moci evidovat.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Turek píše:
Drago děkuji moc.


Taky děkuju za WB body :)

Jinak sbírání emailů jako za starých časů se už nedělá. Nejefektivnější jsou prý různé hry a aplikace na FB, kde to lidi odklikaj a máš hned naplněnou databázi. Pak samozřejmě různí chyby v systémech, které neodolají hackerům. Ve finále vyjde stejně nejlevněji si to někde koupit. Ale pokud je využiješ na rozesílání spamu, tak tě stejně nahlásí na UOOU. Když jsem rozesílal emaily v rámci jednoho reklamního systému (všichni souhlasili v podmínkách) Tak mi vycházelo cca 1:100 - nadávky, 1:250 - byl jsi nahlášen na UOOU, 1:X lidi naházelo email do systémů na rozesílání spamu (chodily potvrzení o tom jestli chci dostávat spam). Jednou za čas, přišla i nabídka na spolupráci. Že emaily koupí/vymění a budeme si navzájem "krýt záda". Poslal jsem jen pár legálních newslettrů, pak mě přešla chuť. Nejlepší je to všechno dělat strojově, nečíst/ignorovat reakce. Nevím jak to můžou spameři vydržet.

Tkim
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 78
Registrace: 18.06.2011
Takový kokoty miluju co posílají spamy :-D - já osobně pokud je to cizí e-mail, či pochybný předmět - automaticky házím do spamu, pokud mi přijde 2* ze stejné adresy hlásím na UOOU. Pokud je to opakovanější jev - dávám zpětnou odezvu - zaregistruji email - či web, pro který dělají reklamu do příjmu spamu.
Zvýšte si návštěvnost a získejte nové FB fanoušky: http://givemeclick.com
 Šatní skříňky jako investice do zázemí pro zaměstnance

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Chci sbírat emaily od lidí které bude zajímat úzká problematika. Ne pro žádný spam. Inspiraci lze asi najít v emailové akademii. Ale já jsem ji našel v této knize http://www.mojeokoli.cz/index.php?a=234

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tkim píše:
Takový kokoty miluju co posílají spamy :-D - já osobně pokud je to cizí e-mail, či pochybný předmět - automaticky házím do spamu, pokud mi přijde 2* ze stejné adresy hlásím na UOOU. Pokud je to opakovanější jev - dávám zpětnou odezvu - zaregistruji email - či web, pro který dělají reklamu do příjmu spamu.


Ono to není zas tak lehké, aby to UOOU začal řešit. Pokud dostaneš SPAM, musíš se nejdřív zkusit od nich odhlásit. Pokud tam ta možnost je a ty jí nevyužiješ, tak SPAMer může argumentovt, že tě tam nahlásil někdo jiný. Když se odhlásíš a dojde ti další SPAM, tak teprve poté je nahlášení efektivní. Výjimkou je, když se přihlásí více lidí a svorně tvrdí, že souhlas nedali.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se