Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
zdarvím. Dá se někde zjistit, zda byl web penalizován od Seznamu?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zadej do vyhledavace site:domena , pokud se ti nezobrazi zadny vysledek, tak budes mit pravdepodobne ban. Doporucuji http://seo-sem.robertnemec.com/jak-poznat-penalizaci-i/

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
mám tam vypsané všechny podstránky. takže by to mělo být v pořádku. ale web se stále propadá -- ale nedávno jsem tam dělal úpravy, tak možná Seznamu trochu dýl trvá než to akceptuje.

Další věc - vytvářím PR podporu a registraci na web, ale ten Seznam bojkotuje, ale až 300% nárust návštěvnosti mám z podstránek, kterým žádnou podporu nikde nedělám. Skoro to vypadá, jako by Seznam nechtěl pustit nahoru nové weby a dá jim příležitost maximálně na podstránkách.

Na Googlu celkem bez problemu dostanu většinu webu na první pozice.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Propad může způsobovat právě nekvalitní linkbuilding. Ačkoliv je Seznam několik let za Googlem, tak v posledních měsících také pociťuji nějaké změny jeho vyhledávače a mám pocit, že se konečně snaží rozpoznávat "kvalitu" odkazu a strukturu zpětných odkazů. Tudíž příčinou může být např. propagování pouze homepage.

Asi by bylo lepší, kdyby si zveřejnil odkaz webu. Bez toho ti nikdo nedokáže lépe poradit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Myslel jsem si to, proto pracuju na webu, který už mám několik let a tady budu propagovat jen jednotlivé podstránky.

Zvažuju jestli tu wůbec nějaký web bude ještě prezentovat - ty negativní změny byly právě potom, co jsem tu dal odkaz. Nevim, jestli nějaký záškodník odsud nebo jestl sem leze někdo ze Seznamu a "tahá za nitky". částečně bude problém možná i ve změně struktury homepage, kterou jsem teď vrátil na původní. uvidím, počkám ještě týden a pak udělám kdyžtak jiné změny.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Seznam nedosahuje ani polovičních hodnot penalizace jako Google. Vše řeší pouze ruční penalizací.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
zdarvím. Dá se někde zjistit, zda byl web penalizován od Seznamu?

jednoduše dotazem na help
stephan píše:
Propad může způsobovat právě nekvalitní linkbuilding. Ačkoliv je Seznam několik let za Googlem, tak v posledních měsících také pociťuji nějaké změny jeho vyhledávače a mám pocit, že se konečně snaží rozpoznávat "kvalitu" odkazu a strukturu zpětných odkazů. Tudíž příčinou může být např. propagování pouze homepage.
Asi by bylo lepší, kdyby si zveřejnil odkaz webu. Bez toho ti nikdo nedokáže lépe poradit.

Nesmysl

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
Seznam nedosahuje ani polovičních hodnot penalizace jako Google. Vše řeší pouze ruční penalizací.


tak to by i dávalo smysl. web založený na výdělku z affiliate je výhodnější sesadit, aby pak prodali více své PPC reklamy.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
wico píše:
Nesmysl


Wico, vím, že mě od nedávného komentáře, kdy jsem chtěl, aby se o neodbíhalo od řešeného tématu, nemáš rád. Proto bych tě poprosil o zanechání podobných výpadů, nebo mi prosím vysvětli, proč se domníváš, že je můj komentář nesmysl?

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
wico píše:
jednoduše dotazem na help


To jsem kdysi zkoušel, odpověď byla blesková, ale neuspokojivá:
Dobrý den,
informace o možné penalizaci bohužel nepodáváme. Doporučuji však prostudovat si naši nápovědu týkající se nevhodných a zakázaných optimalizačních technik (http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-h ... vyvarovat/) a pokud si nejste jist nějakou technikou, raději ji nepoužívejte.
S pozdravem,

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
tak ban to nakonec nebyl, jen jsem opomněl na jednu malou věc, o které jsem si myslel, že jí vyhledávače spíše penalizují. zasílám grafickou statistiku, kde ta změna ještě vidět není - zkušení najdou chybu. Změna se projevila na výsledcích v SERPu už po 12 hodinách.
Obrázek

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A nezkušeným prozradíš, kde ta chyba má být? Já vidím Ahrefs.com s grafama, ale chybu tedy ne ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se