Sociální sítě

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Před pár dny jsem si vytvořil kampaň na Facebooku, ve které jsem sbíral fanoušky pro svůj web. Kampaň jsem měl zacílenou pouze pro ČR (stránku však můžou zobrazovat všichni).
Nyní koukám do Google Analytics a vidím, že poslední 2 dny mi na web chodí cca 700 lidí denně z USA a vše z jednoho města v Nevadě (Goldfield) - a na web chodí právě z Facebooku.
Chodí na jednu konkrétní podstránku, na které stráví jen minimum času, nezkouší (naštěstí) ani spamovat.

Myslím si, že to má přímou souvislost s proběhlou kampaní, tak se chci zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost, případně o co jde nebo co lze proti tomu dělat. Díky

Přílohy

goldfield.JPG

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Tak to jsme dva. Poslední dva dny jsem na jednom webu zaznamenal to samé. Nemám ho napojený na FB. Jo a taky je to Nevada - Goldfield a taky Mesquite. Vůbec netuším, o co jde, ale brutálně mi to zvyšuje míru opuštění a snižuje dobu strávenou na webu :-)

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Měl stejný problém - měl jsem USA, Ukrajinu, Německo, ... všichni čas 00:00:00, 1 stránku na webu prohlédli a hned byli fuč. Včera to ale skončilo a dnes už v pohodě.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Ondřej Martinek píše:
Měl stejný problém - měl jsem USA, Ukrajinu, Německo, ... všichni čas 00:00:00, 1 stránku na webu prohlédli a hned byli fuč. Včera to ale skončilo a dnes už v pohodě.


Kolik dní to trvalo? Dnes to mám 4 den.
A přidávají se i další města, např. již zmínění Mesquite nebo Belfast.

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Tak GA si se mnou hraje - včera to neskončilo a celkem to trvá už 4 dny - kopce návštěvnosti jsou to sice pěkné, ale k ničemu.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tohle vypadá na robota...

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Problém stále přetrvává, nechce se mi přes .htaccess zakazovat stovky IP adres. Tak mě napadlo, zda jde v .htaccess nějakým hromadným způsobem povolit pouze české a slovencké IP adresy?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
xmrnv100 píše:
Problém stále přetrvává, nechce se mi přes .htaccess zakazovat stovky IP adres. Tak mě napadlo, zda jde v .htaccess nějakým hromadným způsobem povolit pouze české a slovencké IP adresy?


U Facebooku mám obdobný problém taky. Dále mi metrický systém hlasí daleko meně návštěv z FB nežli mi vykazuje systém FB.
U FB registruju zvýšený zájem o propagaci FB stránek a Like a naopak útlum PPC reklamy. Takže zřejmě mají s nima problémy i jiní.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Problém jsem částečně vyřešil přes .htaccess, kde jsem povolil pouze české a slovenské IP adresy a přístup pro Google apod. Vznikl tím ale problém, že je stránka zakázaná pro Facebook, tzn. když chci sdílet příspěvek na FB, tak tam mám Forbidden. Nevíte někdo jak v htaccess povolit ještě Facebook.
Aktuální podobu mám takto (s tím, že ten facebook nefunguje):
Kód: Vybrat vše
# ALLOW SEARCH ROBOTS
SetEnvIfNoCase User-Agent .*google.* search_robot
SetEnvIfNoCase User-Agent .*yahoo.* search_robot
SetEnvIfNoCase User-Agent .*bot.* search_robot
SetEnvIfNoCase User-Agent .*ask.* search_robot
SetEnvIfNoCase User-Agent .*seznam.* search_robot
SetEnvIfNoCase User-Agent .*bing.* search_robot
Order Deny,Allow
Deny from All
Allow from env=search_robot

# ALLOW CZ a SK IP
Allow from .cz
Allow from .sk

# ALLOW FACEBOOK
Allow from 31.13.24.0/21
Allow from 31.13.64.0/18
Allow from 66.220.144.0/20
Allow from 69.63.176.0/20
Allow from 69.171.224.0/19
Allow from 74.119.76.0/22
Allow from 103.4.96.0/22
Allow from 173.252.64.0/18
Allow from 204.15.20.0/22


-- 02. 04. 2014 16:44 --

Tak jen pro úplnost. Vyřešil jsem i ten Facebook. Na https://developers.facebook.com/docs/Ap ... ok_scraper jsou uvedené IP adresy, které Facebook využívá pro své crawlery.
Uvedený kod je teď tedy funkční i pro Facebook.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se