SEO

Odkazujete na zdroj informace?
Žádná hlasování
38%
25%
13%
Žádná hlasování
25%
Celkem hlasů: 8
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ahoj WDčkáři,

mám teď něco málo času, tak občas zapnu mozek a přemýšlím, jak se zefektivnit (web myslím). :) Napadla mě taková malá myšlenka, když odkáži na zdroj, jednoznačně si musím pohoršit ve výsledcích vyhledávání. Předávám tak linkdžus přece jinému webu, jiné novince. Na podobné či shodné fráze se tak musím umisťovat hůře. Tedy určitě pod zdrojem, který s novinkou přišel.

Neodkazovat. Je to zase však nefér, vůči unikátnímu zdroji informací. Přece jen si pořád myslím, že je odkazování (GPR, linkování jako takové, odkazová síť) významnou formou řazení v organickém vyhledávání. Příklad mluví za vše. Máme 5 webů, které jsou prakticky stejné, mají stejná témata. Na jednom se objeví novinka - další 4 o ni napíšou (a odkáží na daný web). Je jasné, kdo bude na prvním místě s SERP?

S myšlenkou do komentáře, šup! S pozdravem Martin
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já se přiznám, že jsem to zkoušel (odkazoval jsem jen přes nofollow) a GPR si polepšilo na 3. Srank se mi držel na 1. Pak jsem s tím přestal. GPR se držel pořád na 3 a srank vyskočil na 3 (momentálně 2). Je to jediný neprůkazný test co jsem kdy dělal :) Pokud někdo potvrdí budu rád.

Co se týká pozic tak subjektivně s časem narostla návštěvnost, ale taky přibyl obsah a stáří webu. Takže nevím. Osobně doporučuju nebát se odkazovat na tématické weby + pravidelně kontrolovat mrtvé linky a odstraňovat je.

petrxxx
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.05.2014
Kohy píše:
Předávám tak linkdžus přece jinému webu, jiné novince. Na podobné či shodné fráze se tak musím umisťovat hůře. Tedy určitě pod zdrojem, který s novinkou přišel.


Není linkdžus jako linkdžus.

Doporučuji nastudovat inverzní PageRank resp. CheiRank.

Pro začátek doporučuji přečíst
http://www.quantware.ups-tlse.fr/dima/d ... talk21.pdf

Takže doporučuji linkovat (bez nofollow), ale jen na seriozní weby (tj. nikoli na weby penalizované za praktiky z říše black hat)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já mám již od samého začátku (něco přes 2 roky) na svém webu nastavené nofollow globálně na všechny linky a odkazovat se nebojím na nic.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Záleží na jaký zdroj pokud je hodnotný a relvantní myslím, že si neublížíš naopak ve vyhledávání získáš když na něj odkážeš follow odkazovat na zdroj nofollow je dle mě už lépe odkázat jen textem.
Záleží také na jekém webu odkazy máš například odkazovat na affil link follow je dle mě blbost i když k vidění to je.
Když si odkazuješ na sebe tak jasně, že follow otázka je zda je 5 webů dost na linkování se z vlastní zkušenosti (mohu se samozřejmě plést) se domnívám, že je to málo...
Ono je to složitější záleží na webu, obsahu atd.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Na kvalitu a sílu zpětného odkazu má vliv několik faktorů. Taky záleží kde odkauješ, jakou formou a z jak silného webu. Já rozlišuju své weby na podpůrné a koncové. Z koncových webů se snažim nikam ven moc neodkazovat.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Neodkazovat na zdroje je špatně, z mnoha důvodů. A Google sám doporučuje na zdroje odkazovat.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
1) Jako autora originálních a zpravidla rozsáhlých článků mě "přebírání" (rozuměj vykrádání) obsahu sere a je mi fuk, jestli dotyčný odkazuje nebo ne.

2) Sám na dílčí zdroje a další informace odkazuju a to obvykle FOLLOW, protože nofollow má úplně jiný účel! Dávat na všechno nofollow je prostě nesmysl... IMHO většina přirozeně odkazujících (tedy většinou BFU) o nějakém nofollow ani neví. Naopak bych okamžitě napálil pořádnou penalizaci webu kde je vše nofollow, protože to je jasná manipulace nějakého "SEO experta".

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Nofollow by spíše připomínalo reklamní články, podle mě. Nebo zamést rank pod postel.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

artaban
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 10.03.2014
Odkazování samo o sobě už je přínosné pro čtenáře, který si může přečíst původní "nepřežvýkaný" text. Byla by škoda, kdyby za to byl tvůrce článku "trestán".

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Že s tím vůbec ztrácíte čas, odkazovat je normální, slušné a stojí na tom internet;)

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Odkazuju a milému Googlu na nofollow z vysoka ... když dělám odkaz tak odkazuju na zdroj, tvůrce nebo na detailní informace, které by jinak udělaly článek moc rozvleklý. Co je "nofollow" v lidské řeči? Pro mě: "no jako dám sem ten odkaz, ale nechci aby na něj někdo chodil, protože ...", protože proč? Nechci aby tam někdo chodil tak ho prostě neuvedu, chci udělat zmínku tak ho uvedu! Basta.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se