Nápady & návrhy

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Ahoj,

vyzkoušel jsem si dneska založit aukci (konkrétně) tady je pár postřehů:

  • chybí mi možnost editovat text popisu aukce (tučný text, vložit odkaz a pod.)
  • na stránce auction.php to v kategorii Aukce reklamy pořád ukazuje nulu
  • setkal jsem se s hláškou: Vzhledem k počtu, který jste uvedl při UIP jsme si jistí, že hodnota impresí je nesprávná. Uveďte, prosím, pravdivé zdroje nebo nechte toto pole prázdné. Ale já tam podle Googlu opravdu mám měsíčně 2000 UIP a 4000 pageviews (po zaokrouhlení dolů).
  • u volby jazyka stránky bych uvítal vysouvací nabídku nebo nápovědu, co tam můžu napsat. Že "čeština" je špatně, jsem se dozvěděl až z chybové hlášky.

To je teď asi všechno, co mě k aukcím napadá. Jinak to vypadá dobře :)

--edit
teď jsem si ještě všimnul, že po založení aukce už nemám možnost jí upravit - třeb kdybych chtěl doplnit nějaké bližší informace

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ahoj, tak troľku poodpovedám na tvoje postrehy:

-kst- píše:
...chybí mi možnost editovat text popisu aukce (tučný text, vložit odkaz a pod.)...

Zatiaľ sme sa rozhodli takúto možnosť neposkytnúť. Myslíme si, že pre poctivé obchody je veľmi vhodné neklamať potenciálnym kupcom grafickými zmenami. Ak sa tento spôsobom neosvedčí, pridáme základné formátovanie, ako bold, italics, poprípade underline. Zmenu veľkosti a farby písma ale naďalej neplánujeme podporovať.

-kst- píše:
...na stránce auction.php to v kategorii Aukce reklamy pořád ukazuje nulu...

Áno, je to tým, že zatiaľ sú počty aukcií zobrazené iba v konkrétnej kategórii, a subkategórie sp zvlášť. Postupom času sa upravia aj takéto detaily...

-kst- píše:
...setkal jsem se s hláškou: Vzhledem k počtu, který jste uvedl při UIP jsme si jistí, že hodnota impresí je nesprávná. Uveďte, prosím, pravdivé zdroje nebo nechte toto pole prázdné. Ale já tam podle Googlu opravdu mám měsíčně 2000 UIP a 4000 pageviews (po zaokrouhlení dolů)...

Určite si zadal 2000 a 4000? Nepomýlil si sa v nejakej nule a podobne? V skripte je to podľa logiky správne (ibaže by mi zase niečo ušlo :) ). Ešte to poriadne otestujem, či to fakt nie je nejako chybné. Ono to totižto kontroluje, že ak zadáš UIP, tak logicky musí byť impresií rovnako, alebo viac. Ak ich je menej, skript na to upozorní.

-kst- píše:
...u volby jazyka stránky bych uvítal vysouvací nabídku nebo nápovědu, co tam můžu napsat. Že "čeština" je špatně, jsem se dozvěděl až z chybové hlášky...

Áno, budeme na tom musieť popracovať. Jazyky sa píšu cez ich skratky, teda CZ, SK a podobne (pre budúcnosť)

-kst- píše:
...teď jsem si ještě všimnul, že po založení aukce už nemám možnost jí upravit - třeb kdybych chtěl doplnit nějaké bližší informace...

Na možnosti upravovať aukcie sa už pracuje. Táto možnosť by mala byť nasadená v najbližších dňoch spolu s ďalšími drobnejšími zmenami.

Ďakujem za postrehy, niečo ešte pooverujeme a zlepšíme. Sme radi, že máme ďalšieho používateľa našich nových aukcií :).

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
-kst- píše:
Ahoj,
  • chybí mi možnost editovat text popisu aukce (tučný text, vložit odkaz a pod.)


Uděláme v blízké době nějaké jednoduché formátování (tučně, kurzívou, podtrhnutě, přeškrtnutě, odkaz a obrázek).

-kst- píše:
  • na stránce auction.php to v kategorii Aukce reklamy pořád ukazuje nulu


Do další verze plánujeme upravit výpis kategorií, bude se tam zobrazovat i poslední přidaná aukce v kategorii a další věci. Zkusíme tam přidat i tohle.

-kst- píše:
  • setkal jsem se s hláškou: Vzhledem k počtu, který jste uvedl při UIP jsme si jistí, že hodnota impresí je nesprávná. Uveďte, prosím, pravdivé zdroje nebo nechte toto pole prázdné. Ale já tam podle Googlu opravdu mám měsíčně 2000 UIP a 4000 pageviews (po zaokrouhlení dolů).


Děkuji. S touto hláškou jsem se taky setkal při testování, ale jak nemám po ruce blok, tak to Senkymu zapomenu nahlásit. Chyba opravena, ono to paradoxně fungovalo, když UIP bylo vyšší než PV což je blbost.

-kst- píše:
  • u volby jazyka stránky bych uvítal vysouvací nabídku nebo nápovědu, co tam můžu napsat. Že "čeština" je špatně, jsem se dozvěděl až z chybové hlášky.


U každé otázky je (?) otazník, dnes jsem dodopisoval všechny nápovědy. Zrovna ta nápověda u té položky byla nedostatečná.

-kst- píše:
teď jsem si ještě všimnul, že po založení aukce už nemám možnost jí upravit - třeb kdybych chtěl doplnit nějaké bližší informace


Na tomto pracujeme od spuštění WebDealu 2.0, ještě to není bezchybné. Je tam plno ověřování, aby nedocházelo k zmanipulování aukcí.

Děkujeme za vyzkoušení našeho aukčního systému, ono tam není těžké najít chybu, je jich tam poměrně dost i v dnes nově vydané verzi. Čímž ti děkujeme za nahlášení chyb, našel jsem pak při opravách další menší nedostatky.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
U každé otázky je (?) otazník, dnes jsem dodopisoval všechny nápovědy. Zrovna ta nápověda u té položky byla nedostatečná.


Na otazníky asi jako většina uživatelů koukám, až když mi něco nefunguje :)

Na tomto pracujeme od spuštění WebDealu 2.0, ještě to není bezchybné. Je tam plno ověřování, aby nedocházelo k zmanipulování aukcí.


Mně by vcelku stačilo, kdyby bylo možné text dopisovat ale už by nešlo ho mazat. Jako že co jednou do akuce napíšu, tak to platí, ale je tu možnost poskytnout ještě doplňující informace.

Děkujeme za vyzkoušení našeho aukčního systému, ono tam není těžké najít chybu, je jich tam poměrně dost i v dnes nově vydané verzi. Čímž ti děkujeme za nahlášení chyb, našel jsem pak při opravách další menší nedostatky.


Jasně, nikdy není nic 100% :) Já zas děkuju za to, jak rychle reagujete a chyby opravujete, to se mi líbí.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
-kst- píše:
Na otazníky asi jako většina uživatelů koukám, až když mi něco nefunguje :)

Přidávání aukcí ještě není definitivní, plánujeme to ještě trochu vzhledově upravit s příchodem reverzních aukcí.

-kst- píše:
Jasně, nikdy není nic 100% :) Já zas děkuju za to, jak rychle reagujete a chyby opravujete, to se mi líbí.

Snažíme se alespoň k těm 100% dostat. Občas je to těžké s časem, je ho žalostně málo.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Nechce se mi na to zakládat nové vlákno... Se zmiňovanou aukcí se objevil ještě jeden problém:

Dorazila mi soukromá zpráva, že aukce "skončila s úspěchem". Zároveň je u aukce v archivu napsáno, že má 4 příhozy. Jenže já nevím, kdo přihazoval ani kolik přihodil. A taky nevím, jak to zjistit. Nemohu tedy nikoho kontaktovat a uskutečnit s ním obchod (pokud přehodil mnou nastavenou minimální cenu, což taky nevím)

Takže slepé aukce vypadají dobře, ale chtělo by to ještě dořešit informovanost prodávajícího (já bych ten obchod opravdu rád uskutečnil :))

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Nyní by to už soukromé zprávy měly obsahovat. Rychle jsem kouknul do databáze a přes soukromou zprávu posílám informace o výherci aukce i s konečnou cenou.
V průběhu dneška to opravím, tak aby to šlo pohodlně zjistit.

Děkujeme za nahlášení chyb.

------------------------------------------------
Je 13:56 a mělo by být po chybách. Přidal jsem speciálně u slepých aukcí, aby historii příhozů mohl vidět jenom zakladatel aukcí a vedení fóra.
Dále jsem opravil pár proměnných, u kterých chyběl jazykový výstup a trochu odlišil archiv od seznamu aukcí.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se