Marketing

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Placla dnes přesně po půlnoci spustila avizovanou sužbu VIP poptávek s asistencí. A první den jsme zaznamenali obrat 15.000,- jen přes tuto novou službu.

Od okamžiku, kdy jsme převzali správu Placla, pracujeme na drobných vylepšeních, jejíchž cílem je zpříjemnit používání systémů jak inzerentům, tak blogerům. Mezi ně patří i vítaná úprava podmínek přijímání webů. Ty mají za cíl zejména zvýšení kvality přihlašovaných blogů. Současně se ale uvolňují například směrem k dosud nepovolovaným kvalitním blogům na subdoménách. A právě kvalita blogů, nabídek a poptávek je to, na co se hodláme do budoucna zaměřovat. Jedním z nástrojů, který k tomu vede, jsou i tzv. asistované VIP poptávky. K čemu slouží a jak fungují?

VIP poptávky fungují na první pohled stejně jako doposud. V pozadí se toho však děje mnohem víc, než u poptávek běžných. Poptávka se totiž nepošle automaticky všem blogům, které máme aktuálně v databázi. Přistane u nás na stole, my ji nejprve případně po dohodě s inzerentem zeditujeme, doplníme a upřesníme tak, aby se předešlo případným nepochopením ze strany blogerů.


Následně najdeme ty nejvhodnější weby (podle téma, zacílení, požadavků na návštěvnost, kvality textů, spolehlivosti blogera a dalších kvalitativních kritérií) a oslovíme blogery. Pokud vhodné blogy nenajdeme v databázi Placla, poohlédneme se po nich i jinde. Zkrátka najdeme inzerentům ty nejvhodnější blogy a magazíny pro jejich článek.


Blogery sami oslovíme a jestliže budou souhlasit s podmínkami a cenou (blogeři mají ještě šanci cenu zvýšit dle svých cen, ovšem za předpokladu rychlého dodání – nikoli 7 dní, ač se tato lhůta zatím u zadání v případě odsouhlasení klientem zobrazí), zašleme několik nabídek inzerentovi. Ten již jen zvolí ty weby, na nichž má zájem inzerovat. Ušetříme mu tak mj. čas s pročítání stovek nabídek.

Podmínkou přístupu k VIP poptávkám je minimální zůstatek 5000 Kč ve chvíli zadání poptávky a minimální cena 1000 Kč za článek.

Na Placla se běžně takové články obchodují i za vyšší ceny, což vědí majitelé kvalitních magazínů, kteří inzerentům podobné ceny za články nabízejí. Tisíc korun tedy není nijak mimo běžný průměr za publikaci na takových kvalitních webech.


Blogy, které budou do systému VIP poptávek vybírány, musejí splňovat nejenom základní podmínky, ale také budou muset zajistit nezávislý náhled do statistik návštěvnosti. Současně budeme po blogerech vyžadovat aktivní spolupráci. A to nejenom co se týče psaní, ale také v oblasti propagace samotného článku, například na sociálních sítích.


A co si o novince myslíte vy? Využijete ji jako inzerent? Budete mít coby bloger zájem se do systému VIP poptávek zapojit?

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Blogy k zapojení se do VIP vybíráte sami?

edit: Přehlédl jsem, že ano. Omlouvám se. :) Přeji se službou úspěch, jako prostředek k motivaci inzerentů (5000 Kč kredit) i blogerů (Analytics) se jedná o skvělý obchodní tah.

David Krupička
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 150
Registrace: 24.12.2013
Zajímavé, nejspíš vyzkouším jako inzerent. Podle mě je doporučení lepší jak ppc. Placla a kupclanek se nebudou spojovat?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
První krok Placla za poslední 4 roky správným směrem.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zajímavá novinka a první v celé historii Placla, co mě vůbec nějak trochu zaujala.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Krupajz píše:
Placla a kupclanek se nebudou spojovat?


Pouze administrativně. Provozovatelem bude stejná firma. Možná do budoucna z hlediska pokladny (kreditu), jinak každý systém má trochu jinou cílovou skupinu.

-- 13.02.2014 10:39 --

alijosha píše:
Zajímavá novinka a první v celé historii Placla, co mě vůbec nějak trochu zaujala.


Díky.

-- 13.02.2014 10:41 --

Lukáš Jirsa píše:
jako prostředek k motivaci inzerentů (5000 Kč kredit)


Minimální kredit je zde proto, aby mělo smysl vůbec oslovovat kvalitní weby.

tercm
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 24
Registrace: 17.06.2011
Zajímavá novinka, která určitě stojí za vyzkoušení. Vždy mě nejvíce vadila u poptávky ta záplava nabídek, které nijak nesouvisely s tématem. Zajímavá je i podmínka statistik návštěvnosti a požadované propagace článku, protože pak se nebude bát zaplatit za článek i vyšší cenu.

FinalStorm
WD Trader: 4.67/5

Příspěvky: 96
Registrace: 01.06.2011
Novinka je to zajímavá. Ale hlavně ji zatraktivňuje jméno Michala Kubíčka.
http://egol.cz Fotbal, hokej, florbal, házená a spousta dalších míčových sportů

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Už jsem dlouho na Placle nebyl, tak se tam jdeme podívat.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak jsem se byl registrovat na Placle a přišel mi tento mail. Každopádně ze zmiňovaného webu víceméně vůbec nečerpáme. Nevím, kde narazil na tyto články, všechny kromě TZ jsou přepracovány mnou a ručně schvalovány.

Kód: Vybrat vše
Dobrý den,

Váš magazín se mi jinak zamlouval, ale bohužel porušuje naše podmínky v
jediném bodě - na stránce máte převzatý obsah od výrobců nebo například z
magazínu Živě.cz <http://xn--pea.cz>. Jednak inzerenti neradi vidí
okopírované články, ale především se bez uvedení zdroje jedná o porušování
autorských práv.

Navrhuji řešení, že všechny okopírované texty zařadíte do rubriky tiskové
zprávy a tyto články se nebudou na hlavní stránce vůbec zobrazovat. Budou
tam jen unikátní články tvořené Vaší redakcí.

Pokud změny provedete, můžete do PlaCly Váš magazín přijmout.

S díky a pozdravem

Václav Bartoš

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Kohy: projed si web pres copayscape

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
MK: Nemám tam účet, ukáže mi to free jen 10 výsledků. A v nich jsou RSS zdroje (které mě agregují) a TZ. TZ na webu jsou v poměru cca. 13% na celkový obsah.

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
To bude ten duvod, proc vas kolega neschvalil. Skoda, protoze zrovna jsme meli dve VIP poptavky, ktere by k vam sedly.

Fakt jsou ty duplicitni tiskove zpravy pro web tak prinosne?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ač je to divné, tak se některé dobře umisťovaly (když byly informace aktuální na určité fráze), víceméně je to jen doplněk webu. Proto je držím pod hranicí 15% pod celkový obsah webu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pánové jedna otázečka, jdu hodit okem na Placla a systém po mě chce odsouhlasit nové podmínky. Jak se vám jeví bod:

Kód: Vybrat vše
Nově se zavádí povinnost Blogera: Požádá-li Inzerent Blogera o změnu formy Placeného článku, nebo o jeho vymazání, je povinností Blogera tak učinit.

a bod:
Kód: Vybrat vše
Neprovozovat služby nebo jakýmkoli způsobem se nepodílet na službě obdobné službě PLACLA.


Teď úplně váhám, jestli to mám odsouhlasit. Dovedu si představit jak mi inzerent co dva měsíce píše, abych přepsal článek z pozitivní recenze na neutrální, pak zase na pozitivní a já to budu muset udělat. To mě docela děsí. No a bod dva je jasnej, buď budu mít weby v Placle a jinde ne. Nebo naopak.

Co vy na to?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Pro mě osobně je toto omezení naprosto nepřípustné. Upravovat články ještě dejme tomu ano. Občas se na něco zapomene anebo přehlédne. Reklama nemusí dopadnout podle očekávání. Například někdo začne v komentářích psát negativní zkušenosti a inzerent by rád otisknul své vyjádření anebo všechno smazal. Otázkou je jestli o to může zažádat zdarma.
Ta druhá věc je ale podle mě už za hranicí. Zákaz konkurence? Děkuji nechci.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Bod 1) je dle mě trochu nedomyšlen (spíše chybí přesnější ujasnění co je a není možné).

Bod 2) celkem chápu (konkurenční boj a hlavně web, co je registrován na každém rohu snadněji chytne nějakou tu vyhledávací nemoc, když veřejně křičí, že prodává články - potažmo odkazy).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Bingo :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak jestli umíš číst, tak nemusíš ani doufat, navíc toto bylo potvrzené již na Twitteru ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano bod 2 byl na Twitteru dostatečně vysvětlen, to byl taky impuls, proč jsem se šel podívat na Placlu a zjistil nové podmínky. K Placle pod novým vedením jako k systému nemám nějak extra výhrady, ovšem inzerenti, to je pořád kabaret. Proto je třeba se teď rozhodnout, jestli tam být, nebo ne. Bohužel tam stále převládá klientela, která moc netuší co dělá a ta světlá vyjímka která je v případovce uveřejněné na blogu Placly je opravdu mimořádný případ. Jak jinak si mám vysvětlit fakt, že v systému je poptávka po tématickém článku na travel téma za 190,- já se nabídnu za 300,- jsem odmítnut a za pár dní najdu článek dle zadání na webu o pneumatikách. To je relevance opravdu jako stehno a je vidět, že tomu inzerentovi jde jenom o to, někam "levně" nacpat odkaz. Nebo je to jedno tomu, kdo se mu stará o kampaň. Já osobně nevidím jeden jediný důvod proč bych měl psát článek a umisťovat ho na web za cenu jedno až dvou denního zisku z PPC na tom webu. Další paradox je ten, že pokud reaguji na poptávku a dávám vyšší cenu, jsem odmítnut. Za 14 dní přijde ten samej inzerent a přes form na webu mi pošle poptávku po článku na webu, který před časem v Placle odmítl (nebo někdo kdo se mu stará o kampaň) a zaplatí za článek víc, než v Placle a to včetně provize. To už mi hlava nebere ani omylem. Já třeba na Placle odmítám většinu poptávek, protože se mi nevyplatí, někdy zkouším projít s vyšší cenou, ale většinou to dopadá odmítnutím. Je to stejné jako před lety, kdy jsem tam aktivně psal, vše se schvalovalo jen za ty minimální ceny. O to větší je pak moje překvapení když prodávám články na přímo klientům, nebo agentuře ti z cenou nemají problém, případně dohodneme kompromis, který je ale vždy několikanásobně větší, než v systému Placla. Chápu že prostě Placla nebude pro všechny, nebo pro mně třeba ne a ta úprava podmínek právě způsobila, že se rozhoduji, jestli má vůbec smysl tam být. No ještě to promyslím, případně si napíšu o zrušení účtu, no co už.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
freez: můžeš prosím napsat, kde se to probíralo. Nemůžu to dohledat. Tohle "nekonkurování" se mi nelíbí, tak hledám podklady pro článek.

Jinak důvod proč dostaneš víc peněz je jednoduchý. Na PlaCla jsi jeden "výrobek" z mnoha. Je to jako na regále v supermarketu. Spousta konkurence a vybíráš podle ceny, protože ti ty dražší připadají oproti tomu zbytku moc drahé. Vzniká subjektivní dojem "průměrné ceny". Když dojdou publisheři na PlaCla a je rozpočet, tak hledají kam ten článek ještě umístit. Vytvoří si seznam a k němu přiřadí nějaké hodnoty. Pak se to seřadí a hned je vidět, kdo je v top. Osobní jednání navíc vzbuzuje určitý pocit VIP. Když už do toho inzerent investuje čas, tak to i pro něj má větší hodnotu. Navíc při osobním e-mailování jsi schopný jen vystupováním zvednout hodnotu i několikanásobně. Například když pošleš brožurku pro inzerenty v .pdf.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se