Marketing

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Jak už jste asi všichni zaregistrovali, Petr Jeník přišel s velmi zajímavou věcí, a tedy prodejem sponzorských odkazů pod články na svém blogu. Ihned se tato novinka ujala pozornosti a zanedlouho ji na jednom ze svých webů použil i Michal Kubíček. Myšlenka jednoduchá a velmi zajímavá. A upřímně řečeno, podobná věc by se mi také hodila. (Komu ne?). A vzhledem k tomu, že si nic podobného naprogramovat neumím, chtěl bych se zeptat, kolik taková vychytávka může stát a jestli by ji někdo nezvládl...

//Titulek změněn administrátorem z "Genialita Petra Jeníka" na "Nápad Petra Jeníka".

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Max. tak hoďku práce když si dám kafe. Ale položím ti taky jednu otázku. K čemu to je ? To nestačí odkaz z komentářů ?
Já osobně na webu budu mít radši aktivní diskusi, než abych měl pár drobných z prodeje "inzerce"

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Záleží od kvality webu, pokiaľ by sa pravidelne pod každým článkom predala reklama za 1000 KČ a článok by pribúdal každý deň, tak by to drobné neboli.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ano to je z pohledu majitele webu. Ale proč bych já, jako případný inzerent měl platit za odkaz z "reklamní" části, když můžu mít stejný odkaz z komentáře ? Ano chápal bych to, pokud by byly odkazy z komentářů nofollow, ale takhle ?

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Wladass píše:
Ano to je z pohledu majitele webu. Ale proč bych já, jako případný inzerent měl platit za odkaz z "reklamní" části, když můžu mít stejný odkaz z komentáře ? Ano chápal bych to, pokud by byly odkazy z komentářů nofollow, ale takhle ?

Přesně tak, s tímto souhlasím. Jinak já v tom taky nic zázračného fakt nevidím. Nicméně už se o tom píše na několika webech jak jsem koukal, tak třeba zájemce najde.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Jak jste řekli...záleží na typu webu. Jsou weby, u kterých by se podobná věc dala využít...a cenově by to pro WP vyšlo asi jak?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Zázračné to nie je, súhlasím s vašim názorom ale nie všetky weby podporujú vkladanie linku do komentára. Samozrejme je zbytočné platiť za link, pokiaľ môžeš využiť komentár - zadarmo.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Podle mě jde spíš o to, že v inzerci oproti odkazu v komentáři nevidím jen nějaký odkaz (v 99 % případů odkazuje jméno), ale vidím popisek, který zaujme daleko více. Takže bych to s komentáři vůbec nesrovnával. Z pohledu vyhledávačů to asi vyjde nastejno (i když kolik blogů má nofollow?), ale z hlediska kliknutí lidmi tam určitě rozdíl bude. Já na odkaz v komentáři klikl jen párkrát...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Proto by byla vhodná statistika alespoň prokliků z daných umístění na webu. Jinak o tom můžeme jen polemizovat.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
WP plugin k tomuto je otázkou několika desítek minut a řádově bych cenu viděl ve stovkách ... pokud jste si jisti, že ještě takovej plugin neexistuje a bude vás tu víc, kteří by měli zájem, udělal bych ten plugin pro WP a nabídl ho zdarma ... stejně se nudím
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Jan Paluska píše:
WP plugin k tomuto je otázkou několika desítek minut a řádově bych cenu viděl ve stovkách ... pokud jste si jisti, že ještě takovej plugin neexistuje a bude vás tu víc, kteří by měli zájem, udělal bych ten plugin pro WP a nabídl ho zdarma ... stejně se nudím



Jůůů...no toto? Tak já bych zájem určitě měl...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jan Paluska: Myslím, že by se to do budoucna určitě hodilo :). Zatím to na mých stávajících webech asi nevyužiju, protože se pro tento typ reklamy asi nehodí (i když, kdo ví...).

Jinak osobně to taky považuji za dobrý nápad. A dle mého názoru je to mnohem lepší reklama než odkaz v komentářích. Už jenom kvůli lepší formulaci odkazu a popisku. Navíc je to hned na očích po přečtení článku, každý komentáře nečte. Nejde tady jenom o odkaz pro vyhledávače, ale i o klasickou reklamu, která zaujme ke kliknutí. Z vlastní zkušenosti mám ověřené, že nejvíc prokliků třeba na AdSense mám tam, kde je reklamní jednotka hned pod článkem.

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
tak nápad je to suprovej, ale že by genialita ?? tak to bych zase neřekl :D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Clicker109 píše:
tak nápad je to suprovej, ale že by genialita ?? tak to bych zase neřekl :D


No myšleno to bylo tak, že je to velice jednoduché a jak je všeobecně známo...všechny geniální myšlenky jsou jednoduché... :D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já jsem tento druh inzerce zvažoval už delší dobu, ale formou vložení přímo do textu pod článek. Jenom by jsem to oddělil čárou, anebo krátkým textem, že se jedná o reklamu. Výhoda by byla, že když už mi někdo autoamticky okopíruje článek vezme sebou i reklamu :)
Navíc jsem spíše než textový odkaz vsázel na banner, či jednoduchý aktivní prvek (javascriptová kalkulačka, formulář na sběr emailu). Prostě reklama se vším všudy, hned pod článekem a podle požadavků inzerenta.
Na rodíl od Petra jsem zvažoval platbu přes SMS, anebo klasickou cestou (faktura). U 404m měla být cena 300 CZK, u cn130 SMSka za 99 CZK. Max 2 inzeráty k článku.

Dneska jsem nad vytvořením toho pluginu uvažoval. Jediná technicky složitá věc mi přijde napojení na paypal. Ten zbytek je vlastně formulář - databáze - export.

Otakar Pěnkava: chtělo by se to teď svést na vlně nadšení a spustit to :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
V čem je problém s připojením na PayPal ? Mám na to napojenou kreditovou aplikaci na likesystemu a je to kod o pár řádcích :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já vím, že by to mělo být jednoduché, ale jak jsem nikdy něco nedělal a je to napojené na jiný systém tak vůči tomu mám respekt :)

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Chtel jsem neco podobneho na bannery. Jenze mezi chtit a udelat je cesta dlouha tisic mil.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Drago píše:
Otakar Pěnkava: chtělo by se to teď svést na vlně nadšení a spustit to :)


Rád bych WebAds uvedl co nejdříve, ale zároveň systém musí být plně funkční. Je tam ještě plno práce a v horizontu pár dnů to nestihnu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakare měl jsi napsat, že čekáš na pořádnou tsunami , já jsem zvědav, co nám WebAds vše nabídne a už se docela těším, zkušební provoz a prohlídku toho co se v systému zatím nachází už mám za sebou. Tak třeba to bude takový dárek k vánocům pro uživatele WedDealu :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Pánové, velice oceňuji to, co tady někteří dělají. Třeba, že nabídnou konkrétně výše zmíněný WP plugin zdarma. To na "jiném fóru" se s tím zřejmě bude vesele kšeftovat... Podle mě jsou tohle jedny z těch věcí, které do této komunity, mimo mnoha věcí jiných, dokáží přitáhnout spousty dalších lidí... Děkuju.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Nápad je to dobrý, ale asi by to chtělo vkládat reklamu někde do poloviny článku, nebo rámečku na kraji. Nebo mít nastaven blog třeba tak, že po roce mizí linky z komentářů a zůstavají jen odkazy z reklamy, ale to by bylo těžko realizovatelné. Jinak z plodné diskuze na owww.cz jde ven vždy hodně odkazů.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No a nebo nastavit odkazům z komentářů "nofollow" a je vymalováno :-) chceš "follow" kup si :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se