Marketing

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
"Máme za sebou jeden z nejhorších týdnů tohoto roku." sděluje web 404m.com v souvislosti s aukčím prodejem CZ domén.

Nejedná se o výchylku z normálu ale o směr, dle mého přesvědčení bude u domén kladen více důraz na brand než klíčové slovo, nikdo už nebude ochoten investovat X mio do domény kterou nemůže ani zaregistrovat jako obchodní značku.
Tyto v minulosti VIP domény už nyní ztrácejí na ceně a jejich použitelnost je přímo úměrná internetovou negramotností uživatelů, dovolím si tvrdit že ta je na ústupu.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
nemyslim si ... jen se prodej necili na spravny klienty

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já bych řekl, že bylo prostě jen moc hezky a každej byl raději venku :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
gransy: Pro tebe je to byznys takže tě chápu (postoj). Že jsem chápavý ještě neznamená že jsem názorově "ohebný", dej do frcu nějaká čísla, porovnání *11 *12 *13, mám samozřejmě na mysli prodeje tzv VIP domén.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
jarin001: ja to hodnotim dle toho, ze u nas se o domeny mlatej domaineri ... vubec tam neni poptavka ze strany koncovych uzivatelu/potencionalnich drzitelu, protoze primarne nevedi o tom ze se vubec nejaka takova domena drazi. Hodlame se timto vic zabyvat a zmenit to ... ale urcovat tendenci trhu podle toho kdo dela (a za kolik) odchyty neni podle me spravne.

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
gransy píše:
jarin001: ja to hodnotim dle toho, ze u nas se o domeny mlatej domaineri ... vubec tam neni poptavka ze strany koncovych uzivatelu/potencionalnich drzitelu, protoze primarne nevedi o tom ze se vubec nejaka takova domena drazi. Hodlame se timto vic zabyvat a zmenit to ... ale urcovat tendenci trhu podle toho kdo dela (a za kolik) odchyty neni podle me spravne.


Tolik slov a žádný číslo? Mně jsi odpověděl, dík.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Tak ja cisla samozrejme nemam ... tys vysel z Dragovych clanku ktery se defakto zamerujou na aukce na subregu a daukci, coz jsou specializovany weby na odchyty .. o ostatnich prodejich tam je psano minimalne. Obcas sice neco proda primo u sebe, ale opet kdo je navstevnikem jeho webu ? Urcite to neni cilovka klicoveho slova te konkretni domeny. Proto si myslim ze spise je problem jinde - a to v distribuci - nez v tom ze by se snizovali prodeje samotny.

Je to same jako kazdy druhy dneska rika, ze se neda zacit s parkingem, ze vsechno zajimavy je registrovany ... neni to pravda, da se zacit a daji se vydelavat tisice dolaru uplne v pohode.

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
Já jsem nevyšel z Dragových článků, nevím jestli se tam nějak věnoval tomuhle tématu, podívám se.
Co jsem určitě použil je hlava, ta část kde končí krk a jde to výš, však víš..

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jarin: dopyt po doménach je veľký. Domény chytá veľmi veľa ľudí, väčšina ich kupuje za účelom investície a ďalej nepredáca. Ďalšia vec, vo verejných aukciách sa prakticky nič zaujímavé ani neponúka, tj. niet ani čo kupovať + kopec domén sa predáva súkromne. Dnes už nikto nevyťahuje know-how, aby ho Webtržníci okopírovali.

jarin001
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 144
Registrace: 11.10.2011
Už jsem to zmiňoval na jiném fóru, vyhledávače jdou cestou persony, praktický příklad:
Do adresního řádku vpisuji slovo sázení, Google mi nabízí jako první adresu tipsport.cz.
Důvod je prostý, Google ví že v oblasti sázení navštěvuji nejčastěji stránku tipsport.cz,
jinými slovy, "dnešní" vyhledávač nevychází z doménového jména ale z mé potřeby navštívit
stránku adekvátní klíčového slova bez ohledu na to jestli je toto KW obsaženo v doméně.

Seznam.cz jde vlastní cestou, komentář netřeba:
Obrázek

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
A co takhle do tohoto tématu zapojit personifikované vyhledávání? O tom se samozřejmě Seznamu může jen zdát.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se